Біопсія та гістологія

Подекуди встановити точний діагноз без ретельного вивчення зразка тканини з вогнища хвороби не можливо, але такий точний метод діагностики – як біопсія з подальшим патоморфологічним дослідженням дозволяє до 100% встановити правильний діагноз та провести якісну диференційну діагностику

Біопсія та гістологія – це різні медичні терміни

Біопсія

Це спосіб забору біологічного матеріалу, який далі передається на гістологічне (патогістологічне, патоморфологічне) дослідження.

Біопсія виконується до або під час проведення оперативного втручання при підозрі на злоякісне новоутворення та допомагає визначити наявність в організмі пацієнта атипових ракових клітин, відрізнити їх від доброякісних чи межових (передракових) станів.

Гістологія

Донедавна у більшості людей слово «операція» асоціювалося з великими втручаннями, тривалим лікарняним, складним періодом відновлення, обмеженням працездатності та іншими незручностями. Напружений ритм життя сучасної людини залишає обмаль вільного часу. Причому не лише на відпочинок, а й на тривале лікування. На щастя, високий рівень розвитку медицини може задовольнити будь-які побажання пацієнтів. Це стосується навіть найскладнішої галузі — хірургії.

Основні види біопсії

Тонкоголкова аспіраційна біопсія

Забір зразка тканини з підозрілого вогнища з допомогою тонкої голки та шприца.

  • Малотравматичний вид біопсії
  • Може виконуватись під місцевим знеболенням або взагалі без анестезії
  • Підходить для поверхнево розташованих вогнищ, наприклад при підозрі на ураження щитовидної чи молочної залози.

Товстоголкова трепанобіопсія

Виконується з допомогою спеціальної товстої голки з ріжучим механізмом, який забирає зразок тканини у вигляди сповпчиків.

  • Більш травматична
  • Виконується під місцевим знеболенням чи під час медикаментозного сну
  • Інформативність та точність вища. Як правило, використовують при захворюваннях молочної залози.

Стереотаксична тонкоголкова біопсія

Зразки беруться одразу з декількох ділянок патологічного вогнища. У якості навігації використовують спеціальні комп’ютерні програми, які на основі різноманітних методик візуалізації (МРТ, КТ) будують макет новоутворення.
Використовують при глибоко розташованих пухлинах, наприклад, при новоутвореннях головного мозку.

Інцизійна біопсія

Забір частинки новоутворення на гістологічне дослідження.

Ексцизійна біопсія

На гістологію потрапляє вся пухлина, яку попередньо видаляє хірург повністю в ході операції.

Відправка матеріалу на гістологію

Після виконання біопсії зразок тканини певним чином пакується та відправляється в спеціалізовану гістологічну лабораторію або патоморфологічне відділення клініки, де фахівці готують його до перегляду, безпосередньо переглядають під мікроскопом та виставляють гістологічний діагноз.

Хоч пацієнт ніколи не зустрічається віч на віч з гістологом, але цей спеціаліст є основним у встановленні правильного діагнозу і подальшої вірної тактики лікування. Невірно встановлений гістологічний діагноз може коштувати людині не тільки здоров’я, але й життя.

Цей етап діагностики, особливо в клініці онкологічних захворювань, надзвичайно важливий, адже на основі встановленого лікарем-патоморфологом діагнозу спеціаліст-онколог складає подальший план лікування та формує прогноз.

Ми відправляємо всі зразки для перевірки в лабораторії клінік-партнерів

В медичному центрі Маймонідес ми приділяємо особливу увагу біопсії та гістологічному дослідженню, тому всі зразки тканин наших пацієнтів ми відправляємо для перевірки в патогістологічні лабораторії клінік-партнерів в Німеччині, США та Ізраїлі, де працюють найкращі патоморфологи з багатим досвідом роботи.

Пройти діагностику або лікування в клініці

Залишіть заявку, адміністратор зв’яжеться з Вами для уточнення необхідної інформації

Натискаючи на кнопку, ви підтверджуєте згоду на обробку персональних даних