Гематологія

Гематологія на сьогоднішній день перебуває на найвищій сходинці свого розвитку. В провідних медичних центрах досягти повної ремісії вдається у 80% пацієнтів з діагнозом лімфома та у 95% пацієнтів з лейкозом. Це надзвичайні показники, до яких прагнуть усі гематологічні клініки у світі.

Одна з основних переваг ізраїльської медицини, яку ми успішно впровадили в клініці Maimonides, – це мультидисциплінарний підхід до кожного окремого клінічного випадку. Тобто у відділенні працюють не лише гематологи, а й інші висококваліфіковані спеціалісти, які задіяні в комплексному лікуванні наших пацієнтів.

 

Щодня в практичну діяльність вводяться інноваційні та високоточні методи діагностики, ефективні способи лікування. Це все завдяки активному проведенню клінічних досліджень на базі ізраїльських медичних центрів. Всі наші пацієнти також мають доступ до цих експериментальних методик лікування абсолютно безкоштовно, за умови, що вони відповідають необхідним параметрам відбору кандидатів для клінічного дослідження. Часто для деяких хворих людей – це єдиний та реальний шанс повернутися до здорового життя.

Якщо програма лікування є дуже дороговартісною і пацієнт не може собі дозволити її оплатити, він може скористатись допомогою благодійного фонду “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”, під патронажем якого працює медичний центр Maimonides. Фонд може оплатити всю вартість лікування чи її частину, залежно від обставин.

Які захворювання лікують у відділенні дорослої гематології?

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Методи діагностики у відділенні дорослої гематології

В клініці гематології застосовують як стандартні методи діагностики, так і доволі специфічні.

Пацієнти відділення дорослої гематології клініки Maimonides мають доступ до сучасних та точних діагностичних процедур. Основні з них:

  • Загальні та біохімічні аналізи крові, визначення в крові різноманітних антитіл, оцінка функції згортаючої та фібринолітичної системи крові, тощо.
  • УЗД органів та м’яких тканин, лімфатичних вузлів. Виконання пункційної біопсії під контролем УЗД.
  • Біопсія кістки та аспірація кісткового мозку з подальшим вивченням мієлограми
    сучасний метод, який дає змогу діагностувати велику кількість захворювань крові.
  • Біопсія лімфатичних вузлів з подальшим цитологічним та гістологічним дослідженням біоптату.
  • Імунофенотипування клітин крові, пухлинних клітин
    високоінформативний метод верифікації діагнозу, дозволяє встановити, з яких саме клітин крові походить пухлина, і яку схему терапії обрати, щоб лікування було найбільш результативним.
  • Сучасні методи медичної візуалізації. Багато корисної інформації лікар отримує з допомогою цифрової рентгенографії, КТ, МРТ, ПЕТ-КТ, МСКТ та їх різноманітних модифікацій.
  • Сцинтиграфія з галієм допомагає візуалізувати первинну пухлину та її метастази в організмі пацієнта, після чого активно на них впливати.
  • Люмбальна пункція з подальшим дослідженням ліквору може застосовуватись у пацієнтів з підозрою на пухлинне ураження органів ЦНС у разі деяких гематологічних хвороб, зокрема лімфом.

Якщо діагностика потребує виконання біопсії (трепан-біопсії кістки), то такі болісні процедури проводяться під місцевою або загальною анестезією, щоб уникнути будь-яких неприємних відчуттів. Отриманий матеріал додатково відправляють в найкращі ізраїльські, американські, німецькі патоморфологічні лабораторії для підтвердження діагнозу. Завдяки таким «молекулярним перевіркам» ми точно впевнені в правильності діагнозу і вірно підібраний схемі лікування.

Якщо в медичному центрі Maimonides відсутній якийсь вузький спеціаліст або обладнання для діагностики, але клінічна ситуація потребує його застосування, пацієнт скеровується в дочірні медичні заклади або клініки-партери, де він отримає весь необхідний перелік діагностичних та/або лікувальних процедур.

Сучасне лікування у відділенні дорослої гематології

Відділення дорослої гематології клініки Maimonides працює на засадах та по зразку сучасної ізраїльської медицини, тому наші пацієнти мають доступ до усіх її переваг та досягнень.

Надзвичайних успіхів протягом останніх років досягнуто в основному методі лікування онкогематологічних захворювань – пересадці кісткового мозку.

Перед процедурою з допомогою хіміопрепаратів чи променевої терапії знищують кістковий мозок пацієнта, який не правильно функціонує і продукує дефектні пухлинні клітини. Після цього йому вводять здоровий кістковий мозок донора (найчастіше – це близький родич або інша людина, яка максимально підходить по ряду ознак в якості донора). Така трансплантація кісткового мозку називається алогенною.

Після цього донорський кістковий мозок «приживається» на новому місці і починає правильно та повноцінно функціонувати, позбавляючи таким чином свого нового хазяїна важкого і смертельно-небезпечного захворювання.

Іноді виконують аутологічну трансплантацію кісткового мозку. Це коли пацієнт потребує для перемоги над пухлиною високодозованої хіміотерапії чи променевої терапії. Але, нажаль, такі високі дози приводять до незворотного пошкодження клітин кісткового мозку.

Тому перед курсом лікування пацієнту проводять забір його власного кісткового мозку, а вже після отриманого курсу хіміопрепаратів чи радіотерапії – вводять попередньо зібраний здоровий матеріал кісткового мозку, який з легкістю приживається і починає функціонувати. Даний метод лікування дозволяє перемогти агресивні злоякісні захворювання і при цьому обійти важкий побічний ефект програми терапії.

Пересадка стовбурових клітин – інноваційний метод лікування в гематології. Стовбурові клітини забирають з кісткового мозку, пуповинної крові та периферичної крові перед комплексним лікуванням (хіміотерапія + променева терапія), після чого їх вертають назад у кровотік пацієнта. Стовбурові клітини можуть бути власні, а можуть бути донорські.

З допомогою цього методу лікування вдається побороти до 90% усіх захворювань, що супроводжуються процесом порушення кровотворення (апластичні анемії, різні форми лейкозів, мієлодиспластичний синдром, спадкові синдроми порушення роботи кісткового мозку, ін.).

Сьогодні доступні до застосування протипухлинні препарати нового покоління, наприклад, терапевтичні моноклональні антитіла (ритуксимаб, алемтузумаб, зевалін, милотарг та інші), які отримують генно-інженерним способом. В основі їх дії лежить здатність вибірково з’єднуватись з певними видами пухлинних клітин, активуючи при цьому імунну систему на знищення таких комплексів.

Моноклональні антитіла діють вибірково – вони ушкоджують злоякісні клітини, при цьому не наносять шкоди іншим здоровим клітинам в організмі. Саме в цьому їх основна відмінність від класичних хіміотерапевтичних препаратів та неабияка перевага.

CAR T-клітинна терапія – це сучасний метод лікування злоякісних захворювань системи крові. Суть методики полягає у вилученні Т-лімфоцитів з організму пацієнта з подальшою їх модифікацією (своєрідним навчанням), щоб вони при поверненні в організм пацієнта могли знаходити та знищувати пухлинні клітини. Це інноваційний метод лікування, до якого отримують доступ всі наші пацієнти.

Серед методик терапії в клініці гематології використовують таку процедуру, як переливання компонентів крові. Для безпеки пацієнта, якому планують гемотрансфузії, донори ретельно перевіряються на предмет інфекційних захворювань, що можуть передаватись з компонентами крові (вірусні гепатити В і С, ВІЛ, сифіліс, деякі інші інфекції).

Найчастіше кров переливають при рефрактерних та виражених анеміях, мієлодиспластичному синдромі, тромбоцитопеніях та деяких інших станах, що супроводжуються високим ризиком кровотечі.

Метод «сортування флуоресцентно-активованих клітин» (FACS) – це не лікувальна процедура, а діагностичний метод, що дозволяє виявляти і ставити точні діагнози на початкових етапах розвитку пухлин (лейкози та інші лімфопроліферативні захворювання), також виявляти мінімальну залишкову хворобу.

Сучасні препарати для хіміотерапії (цитостатики) активно використовуються в комплексному лікуванні онко-гематологічних захворювань.

В клініці Maimonides ми застосовуємо тільки якісні та безпечні препарати для хіміотерапії перевірених відомих виробників.

Для лікування певних лімфопроліферативних хвороб крові застосовують різні комбінації та схеми цитостатиків:

  • протокол BEACOPP;
  • протокол BEACOPP-esc;
  • протокол BEACOPP-14;
  • протокол Stanford IV, Stanford V, схеми COPP, ABVD;
  • протокол MOPP;
  • протокол COPP. Схема ChlVPP.

У кожному окремому випадку схему і протокол хіміотерапії та імунотерапії підбирає лікар, виходячи з діагнозу, типу пухлини, стану пацієнта, наявності супутніх проблем зі здоров’ям, відповіді на лікування.

У відділенні дорослої гематології медичного центру Maimonides використовують ще багато сучасних методів лікування гематологічних захворювань.

У своїй роботі ми переслідуємо наступні цілі:

  • забезпечити пацієнта всіма необхідними діагностичними та лікувальними процедурами;
  • використовувати лише сучасні підходи та стандарти якості надання медичних послуг, засновані на моделі сучасної ізраїльської медицини;
  • створити для пацієнтів комфортні умови перебування в клініці та забезпечити безперервність медичної допомоги в умовах одного медичного центру.

Лікарі відділення "Гематологія"

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Доросле відділення