Онкологія

Діти – це особлива категорія пацієнтів. Вони мають особливі потреби у лікувально-діагностичному підході, у плані догляду та в створенні комфортних умов перебування в медичних закладах не тільки в фізичному, але і психологічному аспекті. Тому отримувати необхідну допомогу маленькі пацієнти повинні в спеціалізованому відділенні багатопрофільного медичного центру.

Медична клініка Maimonides це єдиний медичний центр в Україні, що пропонує найсучасніше лікування, адаптоване до українських реалій, організоване на ізраїльських принципах та засадах, куроване практикуючими провідними лікарями Ізраїлю.

Тератоми у дітей

75% дітей з діагнозом «рак» можна повністю вилікувати, що забезпечить їм довге, здорове та щасливе життя. Єдиною умовою є постановка діагнозу на ранніх стадіях захворювання та застосування сучасних та комплексних підходів у лікуванні цих захворювань.

Клініка Maimonides працює під патронажем благодійного фонду “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”. Тобто всі необхідні лікувально-діагностичні програми (лікарські препарати, оперативні втручання, курси хіміо- та радіотерапії, придбання індивідуального медичного приладдя, тощо) в сфері дитячої онкології повністю або частково фінансуються на основі благодійних внесків різноманітних компаній та не байдужих людей.

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

З якими онкологічними захворюваннями звертаються по допомогу до нас?

Як можна запідозрити онкологічне захворювання у дитини?

Не існує специфічних симптомів, які допоможуть виявити онкологію на ранній стадії. Прояви захворювання, в першу чергу, залежать від виду раку та його локалізації, від стадії хвороби.

Але, існують неспецифічні симптоми, які дозволять запідозрити щось неладне та детально обстежити дитину на предмет онко-скринінгу:

 • тривала субфебрильна (37 -38) та фебрильна (38 -39) лихоманка без явної на те причини;
 • немотивована втрата ваги;
 • тривале та стійке збільшення периферичних лімфатичних вузлів;
 • частий головний біль;
 • часта нудота та безпричинне блювання;
 • періодична втрата свідомості;
 • поява синців без причин, ознаки підвищеної кровоточивості;
 • хронічна втома, порушення концентрації уваги та пам’яті;
 • тривала та рефрактерна до лікування анемія (малокрів’я);
 • низькоенергетичні переломи (без дії надмірної сили, наприклад, при падінні з висоти власного зросту).

Якщо ви помічаєте у своєї дитини декілька з описаних вище ознак – зверніться на прийом до лікаря обов’язково.

Методи діагностики дитячих онкологічних захворювань в клініці Maimonides

При складанні плану обстежень враховується вік дитини, її індивідуальні потреби. Всі процедури виконуються в максимально делікатному режимі. Якщо діагностика потребує інвазивних втручань, то всі такі маніпуляції виконують під седацією (медикаментозний сон), щоб уникнути будь-яких больових відчуттів у дитини, страху та психологічного дискомфорту.

Для постановки діагнозу використовується увесь арсенал новітніх лабораторних та інструментальних методик обстеження:

 • ультразвукова діагностика;
 • загальноклінічні, біохімічні, гормональні обстеження крові, сечі, онкомаркери в крові різноманітних пухлинних захворювань, тощо;
 • цитологічні та гістологічні методики верифікації пухлин;
 • радіологічні обстеження – цифрова рентгенографія, комп’ютерна (КТ) та магнітно резонансна томографія (МРТ), позитронна (або двохфотонна) емісійна томографія (ПЕТ);
 • біопсія пухлин;
 • ендоскопічні методики обстеження (фіброезофагодуоденогастроскопія, колоноскопія, лапароскопія, бронхоскопія, цистоскопія та ін.);
 • радіонуклідні методики сканування органів.

Онкологічний діагноз складається з наступних компонентів: назва пухлини, її локалізація та стадія захворювання.

Від кожного цього пункту буде залежати необхідний вид лікування та його обсяг. Тому, перед тим, як планувати необхідний спектр втручань, лікар повинен отримати відповідь на всі ці запитання. Тільки так лікувальна програма буде повноцінною та успішною.

Тератоми у дітей

Як лікують дитячу онкологію в медичному центрі Maimonides

Як правило, лікувальна програма є комплексною, тобто включає одразу або послідовно комбінацію двох та більше методів терапії. Все залежить від конкретного діагнозу.

1. Хірургічні втручання

Операція – один із основних та радикальних методів лікування в онкології. Вкрай рідко використовується як монотерапія (тобто єдиний спосіб лікування онкозахворювань), частіше застосовується в комбінації з іншими методиками – з хіміотерапією, променевими методиками, ін.

Основний принцип хірургії дитячого віку, якого ми дотримуємось в клініці, – це органозберігаючі втручання там, де це дійсно можливо.

Наша ціль – не тільки зберегти життя малюкам, але і його якість. Також ми активно використовуємо малоінвазивні втручання, що суттєво зменшує больові відчуття, прискорює відновлення після операції, знижує ризики післяопераційних ускладнень.

2. Хіміотерапія

Це спосіб лікування злоякісних пухлин шляхом введення в організм медикаментів, які зупиняють ріст злоякісних клітин. Як правило, в якості монотерапії не застосовується.

Спеціалісти поєднують хіміотерапію з оперативними втручаннями (наприклад, до операції, щоб зменшити розмір первинної пухлини і перевести її в операбельний стан, або після операції, щоб остаточно знищити ті злоякісні клітини, що могли залишитись після втручання).

Інколи хіміотерапія може застосовуватись в якості самостійного методу лікування, але тільки з паліативною метою.

Для лікування раку в клініці Maimonides використовують тільки оригінальні препарати від відомих європейських, ізраїльських та американських виробників. Завдяки високій якості медикаментів ризик виникнення побічних ефектів зведений до мінімуму.

3. Променева терапія

Це метод лікування, при якому злоякісні клітини знищують під дією іонізуючого (радіаційного) випромінювання. Може використовуватись як самостійна методика лікування (наприклад, при пухлинах гортані, носоглотки), так і в поєднанні з хірургією та/або хіміотерапією.

В нашій клініці схема променевої терапії підбирається індивідуально. Застосовують тільки сучасне та безпечне обладнання. Всі окремі випадки контролюються з боку ізраїльських лікарів з досвідом роботи в цій галузі.

Окрім описаних основних методів лікування, наші лікарі володіють новітніми способами впливу на злоякісні пухлини у дітей:

 • Гормонотерапія
  Ефективне лікування видів раку, чутливих до дії певних гормонів.
 • Імунотерапія
  Також відома під назвою біологічної терапії. При цьому в організм вводять спеціальні речовини, які «навчають» нашу імунну систему розпізнавати та атакувати злоякісні клітини.
 • Таргетна терапія
  Це збірне поняття, яке об’єднує в собі різні види протипухлинних препаратів, які не можна віднести до класичних хіміотерапевтичних або гормональних ліків.
  Таргетні препарати націлені саме на клітини конкретної пухлини. Вони «навчені» блокувати сигнали, які сприяють росту пухлини, або «задати команду» на самоліквідацію всіх паразитарних клітин в людському організмі.

Основний принцип роботи клініки Maimonides в області дитячої онкології:
«При діагностиці та лікуванні ми застосовуємо мультидисциплінарний підхід. План обстежень та терапії розробляється командою спеціалістів різного профілю під керівництвом відомих ізраїльських лікарів з досвідом роботи в сфері дитячої онкології».

Тератоми у дітей

Лікарі відділення "Онкологія"

Запишіться на безкоштовну консультацію за номером телефону

Дитяче відділення