Неврологія

Відділення дорослої неврології займається вивченням, діагностикою та лікуванням різноманітних захворювань центральної та периферичної нервової системи. Тут можуть отримати допомогу пацієнти як з поширеними, так і рідкісними неврологічними проблемами.

Департамент неврології багатопрофільного медичного центру Maimonides – це унікальна структура, де працюють тільки висококваліфіковані лікарі, що пройшли спеціальну підготовку та стажування на базі найкращих ізраїльських клінік. Кожен окремий клінічний випадок контролюється з боку ізраїльських спеціалістів, тому на будь-якому етапі надання лікувально-діагностичних послуг наші лікарі можуть порадитись зі своїми досвідченішими закордонними колегами, а пацієнти – отримати онлайн-консультацію.

Клініка Maimonides працює під патронажем благодійного фонду “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”, тому всі наші пацієнти можуть отримати необхідні діагностичні чи лікувальні процедури безкоштовно чи з частковою доплатою. Кошти на лікування українців жертвують небайдужі компанії та прості люди.

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Методи діагностики в департаменті неврології

Неврологічне відділення клініки Maimonides має доступ до найкращого сучасного діагностичного обладнання, тому весь процес обстеження первинного пацієнта відбувається швидко, безболісно та ефективно. Якщо у відділенні відсутній певний вузький спеціаліст або необхідна апаратура, то пацієнт скеровується на дообстеження в дочірні медичні центри або ізраїльські клініки-партнери Maimonides.

Сучасні діагностичні процедури:

  1. Лабораторна діагностика (загальноклінічні, біохімічні, гормональні, генетичні та інші аналізи крові, сечі, ліквору, інших біологічних рідин при необхідності).
  2. Ретельний неврологічний огляд лікаря та топічна діагностика.
  3. Спинномозкова (люмбальна) пункція з подальшим дослідженням ліквору (спинномозкової рідини) або введенням контрасту для медичної нейровізуалізації.
  4. Комп’ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), мультиспіральна комп’ютерна томографія (МСКТ), позитронна-емісійна томографія (ПЕТ-КТ) з та без контрастування, їх різноманітні модифікації.
    Це високоточні обстеження, які дозволяють локалізувати патологічний процес, визначити його характер та протяжність, спланувати об’єм майбутньої операції при необхідності або інших лікувальних процедур, відтворити 3D чи 4D модель патологічного вогнища, тощо.
  5. Електроенцефалографія (ЕЕГ)
    Метод функціональної діагностики електричної активності головного мозку. Дозволяє виявити такі порушення, як епілепсію, деякі форми порушення сну, різноманітні форми енцефалопатій.
  6. Електроміографія (ЕМГ)
    Метод функціонального дослідження стану нервово-м’язових з’єднань. Дозволяє виявити різноманітні периферичні захворювання нервової системи, порушення передачі нервових імпульсів на м’язові волокна.
  7. Ехоенцефалографія – метод обстеження головного Мозку з допомогою ультразвуку. Більш поширений у дітей раннього віку, але використовується і у дорослих з метою оцінки стану серединних внутрішньомозкових структур.
  8. Ангіографія судин голови та шиї – дозволяє виявити судинні мальформації, аномалії розвитку судин, аневризми.
  9. УЗД та УЗДГ артерій та вен голови та шиї.
  10. Біопсія та гістологічне дослідження отриманих зразків клітин.
    Якщо в ході діагностики виникає потреба в проведенні біопсії – зразки також надсилають для підтвердження діагнозу в ізраїльські, американські, німецькі патоморфологічні центри. Завдяки таким «молекулярним перевіркам» ми точно впевнені в правильності діагнозу та ефективності підібраної схеми лікування.

В залежності від конкретного випадку, діагностична програма може доповнюватись різноманітними специфічними дослідженнями, наприклад, при порушенні сну пацієнт може скеровуватись на розгорнуту діагностику сну (полісомнографію), при підозрі на нейродегенеративні хвороби з когнітивними порушеннями – на розгорнуту психіатричну та психологічну діагностику, тощо.

Сучасні методи лікування в департаменті неврології

Неврологічні розлади, як правило, тривають роками (окрім гострих захворювань), це вкрай негативно відображається на загальному стані людини, на її соціальній адаптації, на психічному здоров’ї, на емоційному стані та взаєминах з оточуючими та рідними. Саме тому починати лікування слід з самого початку появи симптомів, а не чекати, коли хвороба внесе суттєвий негативний вплив на якість вашого життя.

У неврологічному відділенні клініки Maimonides ми використовуємо увесь арсенал сучасних методик лікування гострих та хронічних хвороб нервової системи.

Як правило, курс лікування складається з: медикаментозної корекції, фізіотерапії, психотерапії, оперативного втручання при необхідності, реабілітації після отриманого лікування (трудотерапія, заняття з логопедом, фізична терапія, лікувальна фізкультура, соціальна адаптація).

Останні роки принесли суттєвий успіх у лікуванні такої важкої неврологічної проблеми, як хвороба Альцгеймера.

В провідних ізраїльських медичних центрах активно ведуться клінічні дослідження з вивчення ефективності новітніх препаратів чи процедур з метою покращення стану у таких людей.

Усі пацієнти клініки Maimonides можуть стати учасниками цих експериментальних досліджень при бажанні абсолютно безкоштовно.

Часто – це єдиний шанс пацієнта на продовження активного за здорового життя навіть після встановлення страшного діагнозу.

Арсенал сучасних та інноваційних методик лікування хвороби Альцгеймера просто вражає, і всі наші пацієнти мають доступ до нього:

  • новаторська комп’ютерна програма Savion;
  • електромагнітна терапія з допомогою апарату NeuroAD;
  • глибока електромагнітна стимуляція головного мозку;
  • назальний спрей для вакцинації від хвороби Альцгеймера;
  • препарати останнього покоління Ladostigil і Davunetide;
  • лікування хвороби Альцгеймера стовбуровими клітинами.

Також суттєвих успіхів досягнуто в лікуванні епілепсії. Спеціалісти гарно справляються зі стійкими до стандартного медикаментозного лікування формами захворюваннями, які до того безуспішно намагались побороти роками.

Комплекс лікування, який підбирається індивідуально, направлений на зменшення частоти та тривалості судомних нападів, їх профілактику, а також на усунення чи попередження змін в головному мозку та психічного здоров’я під дією частих судом.

Приблизно у 70% випадків рефрактерних форм епілепсії лікарям-епілептологам клініки Maimonides вдається підібрати ефективне консервативне лікування. Решта 30% все ж таки потребують оперативних нейрохірургічних втручань. Вибір того чи іншого методу лікування підбирається в кожному випадку індивідуально цілою командою спеціалістів.

Серед сучасних методів лікування епілепсії слід назвати:

  • гемісферектомія;
  • мікрохірургічна каллозотомія;
  • множинна субпіальна транссекція при епілепсії;
  • глибока стимуляція блукаючого нерву;
  • імплантація стимулятора N.vagus;
  • нейростимулятор для лікування епілепсії (RNS System);
  • часткова лобектомія;
  • кортикальна резекція.

На сьогоднішній день досягнуто значних успіхів і в лікуванні такого важного інвалідизуючого неврологічного захворювання, як розсіяний склероз.

Хвороба вражає в основному молодих людей, швидко прогресує, призводить до стійкої втрати працездатності, інвалідності та передчасної смерті. Наразі існує декілька сучасних медикаментів, які дозволяють зупинити прогресування розсіяного склерозу та вести активний спосіб життя, не дивлячись на страшний діагноз.

Гарні результати показали такі інноваційні методики, як застосування ліпосом з мієліном та імунотерапія (Т-клітинна вакцина, В-інтерферони, моноклональні антитіла, імуносупресори та цитостатики).

На жаль, наразі медицині невідомий спосіб позбавитись від розсіяного склерозу повністю, але науковці усього світу активно вивчають це питання. І як тільки з’явиться такий препарат чи процедура – наші пацієнти отримають доступ до цього лікування, наряду з усіма іншими новинками та технологіями в клініці нервових хвороб.

Лікарі відділення "Неврологія"

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Доросле відділення