Онкологія

Департамент дорослої онкології багатопрофільного медичного центру Maimonides саме займається вивченням, діагностикою (в тому числі ранньою), лікуванням та профілактикою усіх злоякісних та доброякісних новоутворень. Наші лікарі мають великий досвід успішної боротьби з онкологічними захворюваннями.

Вся робота департаменту дорослої онкології медичного закладу Maimonides ґрунтується на засадах ізраїльської медицини.

Всі знають, наскільки дороговартісним може бути лікування злоякісного новоутворення. На жаль, далеко не всі можуть собі дозволити необхідні сучасні діагностичні та лікувальні процедури.

Ми дбаємо про своїх пацієнтів, тому в клініці Maimonides існує можливість отримати все лікування або його частину безоплатно. Все завдяки тому, що медичний центр працює під патронажем благодійного фонду “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”, який і бере на себе фінансові витрати пацієнтів на дороговартісне лікування.

З якими захворюваннями звертаються по допомогу у департамент дорослої онкології?

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Сучасні методи діагностики в департаменті дорослої онкології

Основне правило роботи діагностичного відділення клініки Maimonides – отримати найточніші результати за найкоротший проміжок часу.

Поряд зі стандартними процедурами, наприклад, пункційна біопсія вузла щитовидної залози під УЗД-контролем, використовують унікальні та високосучасні методики біопсії. До таких відноситься:

  • Мамотомія (mammotomy)
    точна стереотаксична біопсія пухлин молочної залози абсолютно без болю. На відміну від стандартної вона не потребує анестезії, після неї не залишається рани та рубця на шкірі, триває не більше 30 хвилин.
  • Fusion-біопсія простати
    процедури проводиться під подвійним контролем УЗД та МРТ. Вона відрізняється надвисокою точністю та дозволяє уникнути повторних біопсій.

Завдяки молекулярно-генетичній діагностиці ми можемо знайти відомі мутації, які призводять до тих чи інших пухлин ще на доклінічному етапі, тобто тоді, коли пухлини ще немає.

В лабораторіях наших партнерів ви можете замовити таке обстеження, як генетичну панель на спадкові форми раку. Залежно від вибраного пакету, отримаєте результат, в яких генах, асоційованих з різноманітними онкологічними хворобами, ви маєте мутації:

  • панель скринінгу на спадковий рак + панель РНК (47 генів); *
  • панель скринінгу на спадкові онкологічні хвороби (60 генів);
  • панель скринінгу на спадкові онкологічні хвороби Multi-Cancer (84 гена);
  • панель скринінгу на спадкові онкологічні хвороби Invitae Multi-Cancer + РНК ( 84 гена);
  • панель скринінгу на спадкові онкологічні хвороби (більше 145 генів);
  • генетичний скринінг раку молочної залози (мутації в генах, що викликають злоякісні хвороби молочної залози BRCA1, BRCA2).

Сучасна процедура онкоскринінг Foundation One – це повний комплекс дослідження геномного профілю виявлених молекулярно-генетичних змін в пухлинах пацієнта для підбору індивідуальної таргетної та імунотерапії. Це дає змогу підібрати найбільш ефективне лікування для кожної окремої людини, враховуючи чутливість пухлинних клітин до тих чи інших препаратів. Такий підхід називається персоналізованою онкологією.

В комплексній діагностиці також застосовують визначення онкомаркерів. Це певні речовини, концентрація яких зростає в крові при тих чи інших пухлинах.

Всі наші пацієнти мають доступ до найсучасніших методик медичної візуалізації, наприклад, ПЕТ-КТ та всі його різновиди

  • ПЕТ-КТ з 18F-fludeoxyglucose – найбільш поширене дослідження при злоякісних пухлинах, що застосовують для визначення точної локалізації, виду пухлини, її розміру та стадії захворювання.
  • ПЕТ-КТ PSMA – це дослідження проводиться для визначення розповсюдженості процесу при злоякісних новоутвореннях простати. Існують різновиди цього обстеження з застосуванням різних ізотопів, які підбираються для кожного пацієнта індивідуально (GA68, 18F и 11С).
  • ПЕТ-КТ з 18F-DOPA – це найбільш точний метод діагностики нейроендокринних пухлин, а також злоякісних новоутворень щитовидної залози.

При необхідності  пацієнт направляється на такий інноваційний метод як ПЕТ-МРТ – це найточніший метод візуалізації при лімфомах, лейкозах, множинній мієломі, пухлинах головного мозку, органів голови, шиї, печінки та кісток.

Методи лікування та інновації в дорослій онкології

В загальному принципи лікування в клініці онкології побудовані на основі наступної схеми: радикальне оперативне втручання (по можливості повне видалення первинної пухлини) + хіміотерапія + променева терапія.

Це основні методи лікування, які можуть по різному комбінуватись в кожному окремому випадку та доповнюватись іншими методами впливу на злоякісне захворювання (гормонотерапія, таргетна терапія, імунотерапія, трансплантація кісткового мозку в онкогематології, тощо).

1. Сучасні хірургічні втручання при онкології

Всі оперативні втручання по можливості є органозберігаючими. Наприклад, при раку молочної залози в 90% випадків вдається уникнути мастектомії і зберегти молочну залозу.

Саме з цією метою в департаменті онкології активно використовують сучасні роботизовані хірургічні установки – наприклад сучасну модель робота-хірурга Да Вінчі. Такі операції виконують при ракових пухлинах простати, жіночих статевих органів, шлунку. Робот-асистовані втручання малотравматичні, супроводжуються меншою крововтратою, відновлення відбувається значно швидше.

Всі оперативні втручання мають характер ендоскопічних, дуже рідко хірурги вдаються до відкритої хірургії з великими розрізами.

Основні переваги ендоскопічної хірургії:

  • зменшення періоду госпіталізації;
    швидке відновлення;
  • суттєво нижчий ризик усіх післяопераційних ускладнень;
  • відсутність великих післяопераційних рубців на
  • шкірі – гарний косметичний ефект.

Різновидами таких оперативних втручань можуть бути:

  • лапароскопічні втручання при онкології органів черевної порожнини, простати, внутрішніх жіночих статевих органів;
  • трансуретральні втручання при раку сечового міхура і передміхурової залози;
  • гістероскопія при патології матки та її шийки;
  • торакоскопія при злоякісних утвореннях легень, плеври.

2. Хіміотерапія

Це метод лікування злоякісних пухлин, коли в організм людини вводяться певні лікарські препарати – цитостатики, що мають здатність зупиняти ріст та розмноження клітин, що швидко діляться, в першу чергу, це пухлинні клітини.

В якості монотерапії хіміотерапія використовується рідко (тільки у паліативних пацієнтів), як правило, вона поєднується з операцією та/або променевою терапією.

Окрім стандартного способу введення хіміопрепаратів – системно в вену, в клініці онкології використовують інші шляхи введення, щоб зменшити ризик розвитку побічних ефектів (внутрішньочеревна хіміотерапія, хіміоемболізація).

Імунотерапія не належить до класичної хіміотерапії, але активно використовується в комплексному лікуванні онкологічних захворювань в сучасній медицині. Ми використовуємо лише сучасні препарати для імунотерапії, наприклад, pembrolizumab (Keytruda®), nivolumab (Opdivo®), avelumab (Bavencio®), durvalumab (Imfinzi®), pazopanib (Votrient®), imatinib (Gleevec®), rapamycin (Rapamune®), palbociclib (Ibrance®).

Таргетна терапія – це збірне поняття, яке об’єднує в собі різні види протипухлинних препаратів, що також не можна віднести до класичних хіміотерапевтичних. Таргетні ліки націлені саме на клітини конкретного новоутворення. Вони «навчені» блокувати сигнали, які сприяють росту пухлини, або «задати команду» на самоліквідацію всіх злоякісних клітин в людському організмі. Прикладом сучасних таргетних препаратів є: трастузумаб, лапатиніб, пертузумаб (Pertuzumabum), нератиніб, нексавар (Nexavar®), ленватиніб (Lenvatinibum), pazopanib (Votrient®), sunitinib (Sutent®), sorafenib (Nexavar®), nilotinib (Tasigna®), temsirolimus (Torisel®), everolimus (Afinitor), Кейтруда® (Keytruda), ціла група препаратів-інгібіторів.

3. Променева терапія

Це метод лікування злоякісних пухлин, коли їх намагаються знищити шляхом опромінення іонізуючою радіацією. Променева терапія може бути дистанційною, коли джерело опромінення знаходиться зовні організму (лінійний прискорювач), а також контактною, наприклад, брахітерапія, коли радіоактивний матеріал поміщають в капсулу та імплантують безпосередньо в тканину пухлини. В другому випадку значно менше побічних ефектів, так як навколишні здорові тканини майже не страждають від дії опромінення.

Одним з різновидів променевої терапії є радіойодтерапія – лікування радіоактивними ізотопами йоду при раку щитовидної залози. Процедура має хорошу ефективність та може використовуватись як альтернатива хірургічному видаленню щитовидної залози.

Таким чином, всі пацієнти медичного центру Maimonides мають доступ до сучасних та ефективних методик діагностики та лікування будь-яких онкологічних захворювань. Всі процедури підбираються індивідуально з урахуванням основного діагнозу та характеристик клітин пухлини. Кожен випадок контролюється з боку наших партнерів – ізраїльських онкологів найкращих багатопрофільних клінік, тому в якості наданих послуг можна не сумніватись.

Важливо!

Програми клінічних досліджень в Ізраїлі тепер доступні і для іноземних громадян.
Дізнатися деталі програм.

Лікарі відділення "Онкологія"

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Доросле відділення