Гематологiя

Гематологія в Ізраїлі постійно розвивається. Вчені та клініцисти знаходяться в постійному пошуку нових ефективних та безпечних методик діагностики та лікування захворювань крові. В медичних центрах постійно відбуваються клінічні дослідження з використанням інноваційних та експериментальних препаратів, методик лікування, тощо.

Пацієнти клініки Maimonides без перешкод можуть стати учасниками цих досліджень абсолютно безоплатно. Як правило, для експериментального лікування підбирають пацієнтів, яким не допомогли стандартні схеми терапії. Це дає їм новий шанс на довге та здорове подальше життя і, як правило, цей шанс успішний.

Кров – це унікальна речовина в організмі людини, вона об’єднує окремі органи та системи в єдине ціле та заставляє наше тіло функціонувати правильно та ефективно. Кров приносить кисень до кожної окремої клітини в тілі та виводить продукти їх життєдіяльності. Кров – це окремий вид тканини в нашому організмі, яка складається з рідкої частини (плазми) та формених елементів (клітини крові – еритроцити, лейкоцити, тромбоцити). Поки ця система функціонує злагоджено – ми в безпеці, але як тільки страждає хоч одна її складова, нам доводиться стикатися з важкими, а часом і несумісними з життям, захворюваннями.

Вся діяльність нашого медичного центру побудована на основі благодійних внесків різноманітних компаній та небайдужих людей під патронажем благодійного фонду “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”. Ми можемо повністю або частково покрити необхідні витрати на діагностику, лікування, придбання необхідних лікарських препаратів та медичного обладнання.

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Чим займається дитяча гематологія?

В широкому розумінні – це розділ медицини, який займається вивченням причин, діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань системи крові.

В практичній гематології, як правило, виділяють декілька напрямків:

 • онкогематологія – знаходиться на стику онкології та гематології, займається вивченням злоякісних захворювань системи крові та органів кровотворення;
 • загальна гематологія – займається такими проблемами, як анемії (анемій існує більше 300 видів), геморагічні діатези та коагулопатії (захворювання, що проявляються підвищеною схильністю до кровотеч), тощо;
 • теоретична гематологія – наука, що займається вивченням груп крові та основ трансфузіології (переливання крові), різноманітними молекулярно-генетичними дослідженнями крові, ін.З усього цього списку найчастіше доводиться мати справу з онкогематологією та деякими патологіями з загальної гематології у дітей.

Наші лікарі з успіхом допомагають малюкам з наступними гематологічними захворюваннями:

 • лейкози (лейкемії) у дітей;
 • лімфоми (з Т- і В-лімфоцитів) у дітей;
 • лімфома Ходжкіна;
 • неходжкінські лімфоми у дітей;
 • анемія Фанконі;
 • вроджений дискератоз;
 • синдром Швахмана-Даймонда;
 • анемія Даймонда-Блекфена;
 • вроджена амегакаріоцитарна тромбоцитопенія (САМТ);
 • важка хронічна нейтропенія;
 • тромбоцитопенія;
 • апластична анемія;
 • пароксизмальна нічна гемоглобінурія;
 • бета-таласемія;
 • серповидноклітинна анемія;
 • гемоглобінопатія;
 • коагулопатія.

Як можна запідозрити гематологічне захворювання у дитини?

Як відомо, рання та правильна діагностика – це вже 50% успіху в лікуванні будь-якого захворювання. Це особливо актуально для напрямку дитячої гематології та онкогематології.

На жаль, патогномонічних ознак (ті, які 100% специфічні для даної проблеми) цих захворювань не існує. Але запідозрити щось неладне зі здоров’ям дитини допоможуть наступні симптоми:

 • відсутність апетиту та немотивована втрата ваги;
 • постійна слабкість та апатія, зниження здатності до концентрації уваги та пам’яті;
 • нездорова блідість шкірних покривів або їх жовтушність;
 • поява на тілі синців або гематом без видимої на те причини, тривала кровотеча з дрібних ран, часті носові кровотечі, кров в сечі, в калі;
 • стійке збільшення периферичних лімфатичних вузлів, не пов’язане з перенесеним інфекційним захворюванням;
 • частий головний біль.

Якщо ви помітили декілька з описаних вище симптомів у своєї дитини – ласкаво просимо до медичного центру Maimonides. Лікарі нашої клініки проведуть швидку та якісну діагностику стану здоров’я дитини та відсіють ваші сумніви та страхи.

А в разі необхідності – нададуть професійну допомогу, засновану на практиці найкращих ізраїльських центрів дитячої гематології.

Діагностика дитячих гематологічних захворювань в клініці Maimonides

Медичний персонал відділення дитячої гематології використовує лише сучасні методи діагностики на основі молекулярної біології та імунофлюоресценції, що дозволяє виставити найбільш точний діагноз та, наприклад, провести успішну пересадку кісткового мозку.

Всі відділення гематології оснащені хорошою матеріально-технічною базою. Обстеження маленьких пацієнтів відбуваються з допомогою найсучаснішого обладнання. Зокрема, в клініці онкогематології широко використовуються не тільки найсучасніші апарати КТ та МРТ, але й інноваційне обладнання медичної візуалізації ПЕТ-КТ.

Всі дослідження виконуються в дочірніх закладах клініки Maimonides під керівництвом ізраїльських колег, куди скеровуються зразки кожного пацієнта, а при необхідності і сама дитина.

Якщо в ході діагностичного процесу пацієнту необхідна біопсія, то зразки біологічного матеріалу відправляються в патогістологічні лабораторії дочірнього медичного центру або в ізраїльські, американські чи німецькі клініки-партнери Maimonides. Завдяки таким «молекулярним перевіркам» ми точно впевнені в правильності діагнозу та адекватності подальшої схеми лікування.

Особливості лікування дитячої гематології в багатопрофільному медичному центрі Maimonides

У наших відділеннях гематології та онкогематології для лікування захворювань крові застосовують комплексний підхід, який поєднує в собі використання як традиційних, так і новітніх методик.

До традиційних способів лікування, наприклад, анемії, відносять використання препаратів заліза, фолієвої кислоти, вітамінів групи В з високою біодоступністю, щоб максимально прискорити одужання.

Також наші спеціалісти мають досвід роботи з інноваційними препаратами, які сприяють швидкому утворенню гемоглобіну, молодих еритроцитів чи тромбоцитів крові, знаходять та знищують пухлинні клітини при онкогематологічних захворюваннях.

Прикладом такого лікування з застосуванням нових лікарських препаратів є таргетна терапія.

Сучасні препарати для хіміотерапії (основний метод лікування в дитячій онкогематології) з успіхом застосовуються в схемах лікування нашими лікарями для подолання захворювання з мінімальними побічними ефектами.

Для лікування дітей в клініці Maimonides використовують тільки оригінальні препарати від відомих європейських, ізраїльських та американських виробників.

Також спеціалісти клініки мають неабиякий досвід застосування імунологічної (біологічної) терапії. Ці ліки навчають нашу імунну систему розпізнавати чужорідні клітини та знищувати їх. Також вони можуть програмувати кістковий мозок та інші органи, де утворюються клітини крові, на посилення продукції молодих та здорових формених елементів, що сприятливо відображається на загальному стані пацієнта та сприяє швидкому одужанню.

Основний метод лікування багатьох онкогематологічних захворювань – трансплантація кісткового мозку – здійснюється на рівні найвищих світових стандартів.

Ізраїльські лікарі-наставники, які курують кожен такий випадок, мають доступ до американської та європейської баз даних, що містять інформацію про потенційних донорів. І у разі, коли родинний донор не підходить для трансплантації, активно користуються цією послугою для підбору ідеальної пари донор-реціпієнт. Це суттєво підвищує шанси на успішну процедуру та подальше повне одужання наших маленьких пацієнтів.

Різновиди трансплантації кісткового мозку:

 1. Аутологічна трансплантація кісткового мозку – пересадка клітин самого пацієнта, які попередньо були відібрані. Така процедура застосовується при окремих захворюваннях, що не мають в своїй основі генетичного фактору. Наприклад, перед курсом хіміотерапії у пацієнта проводять забір стовбурових клітин кісткового мозку, а після завершення курсу хіміотерапії їх вводять назад в організм, завдяки чому відновлюється нормальна продукція клітин крові.
 2. Алогенна трансплантація – така пересадка полягає у введенні пацієнту стовбурових клітин, забраних у донора. Це найкращий метод при лікуванні злоякісних пухлин системи крові, особливо тих, що зумовлені генетично.
 3. Сингенна трансплантація – така пересадка передбачає перенесення гемопоетичних стовбурових клітин в межах пари близнюків.

CART-терапія – це метод лікування злоякісних захворювань системи крові, вчасності гострого лімфобластного лейкозу. Це найбільш поширене онкогематологічне захворювання серед дітей. Суть методики полягає у вилученні Т-лімфоцитів з організму пацієнта з подальшою модифікацією цих клітин (своєрідним навчанням), щоб вони при поверненні в кровотік могли знаходити та атакувати пухлинні клітини. Це інноваційний метод лікування, до якому отримують доступ всі наші пацієнти.

Як уже було сказано, пацієнти клініки Maimonides мають доступ до експериментальних програм лікування з застосуванням препаратів та методик, які проходять етап клінічних досліджень. В рамках таких програм все лікування для пацієнта є безоплатним. Це реальний шанс на подальше здорове життя у тих діток, в яких стандартні схеми лікування виявились неефективними.

Також в протоколах лікування онкогематологічних захворювань активно використовують променеву терапію. Всі сеанси дистанційної радіаційної терапії проходять на сучасних та безпечних лінійних прискорювачах. При необхідності такого лікування пацієнт скеровується в дочірні клініки медичного центру Maimonides, де є все необхідне устаткування та навчений персонал.

Після отриманого курсу лікування пацієнт та його батьки, при необхідності, можуть отримати всю необхідну психологічну підтримку, а також весь комплекс реабілітаційних заходів. Такий підхід суттєво покращує прогноз та знижує імовірність віддалених побічних ефектів від терапії.

Лікарі відділення "Гематологія"

Запишіться на безкоштовну консультацію за номером телефону

Дитяче відділення