Отоларингологія (ЛОР)

Відділення дитячої отоларингології займається діагностикою та лікуванням вроджених і набутих захворювань вуха, горла і носа. Відділення працює в тісній взаємодії з департаментами дитячої отоларингології найвідоміших ізраїльських клінік. Всі наші лікарі пройшли відповідну кваліфікаційну підготовку під керівництвом своїх ізраїльських наставників, щоб надавати весь спектр послуг на рівні ізраїльської медицини, адаптований до українських реалій життя.

У відділенні дитячої ЛОР-патології працює справжня мультидисциплінарна команда професіоналів. У разі необхідності допомогу одній дитині можуть надавати як лікарі-отоларингологи, так і спеціалісти іншого профілю – психологи, педіатри, хірурги, онкологи, променеві терапевти, реабілітологи, фізіотерапевти, високопрофесійний середній та молодший медичний персонал. Такий підхід забезпечує безперервність медичної допомоги, тобто увесь спектр необхідних медичних послуг від початку діагностики до завершення лікування та реабілітації в одній медичній установі.

Однією з наших найголовніших переваг є можливість отримати необхідне лікування та діагностику для хворих дітей абсолютно безкоштовно чи з невеликою доплатою, адже медичний центр Maimonides працює під патронажем благодійного фонду “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”. Гроші на лікування українських діток жертвують різноманітні компанії та звичайні небайдужі люди.

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Методи діагностики в дитячій отоларингології

Сучасна діагностика, яку виконують в дитячому ЛОР-відділенні медичного центру Maimonides, передбачає не тільки детальний аналіз скарг, анамнезу захворювання, даних огляду, але й весь арсенал сучасних методик обстеження з застосуванням сучасної медичної техніки.

Прийом у сучасного ЛОР-лікаря практично не можна уявити без сучасної оптико-волоконної апаратури, яка дає можливість оглянути, а при необхідності й зафіксувати на фото чи відео, взяти біопсію для гістологічного дослідження чи виділення для цитологічного аналізу.

Ендоскопічне оптико-волоконне обладнання в нашій клініці пристосовано для дітей, тобто ми використовуємо найтонші діаметри провідників, щоб зробити процедуру безболісною та максимально комфортною для дитини будь-якого віку. З допомогою оптико-волоконного методу можна дуже детально обстежити носові ходи, задню стінку носоглотки, ділянку голосових зв’язок.

При використанні оптико-волоконного сучасного обладнання є можливість передавати картинку не екран і фіксувати її у вигляді фото та відео зйомки. Якість таких матеріалів надзвичайно висока, вся інформація може бути записана на цифровий носій та використана в подальшому процесі діагностики та контролю ефективності лікування.

Якщо під час ендоскопічного дослідження спеціалісти нашої клініки виконують біопсію, то зразки тканин висилають для перегляду в ізраїльські, американські чи німецькі дочірні медичні центри або клініки-партнери Maimonides для верифікації діагнозу. Завдяки таким «молекулярним перевіркам» ми на всі сто впевнені в правильності остаточного діагнозу та ефективності майбутньої схеми лікування.

Також сучасна діагностика ЛОР-захворювань включає високоінформативні методики медичної візуалізації. Спеціалісти при складанні плану лікування широко користуються даними таких методів як КТ, МРТ, ПЕТ-КТ, УЗД з кольоровою доплерографією, ангіографією судин голови та шиї.

Також в клініці доступні сучасні функціональні методики обстеження в отоларингології. Наприклад, пацієнт може пройти детальне обстеження стану голосових зв’язок з допомогою стробоскопії. Дане дослідження виконує лікар фоніатор або логопед зі спеціальною освітою та підготовкою. Також при відділенні функціонує лабораторія аудіології, в якій є все необхідне для дослідження слуху, виявлення будь-яких його порушень у дітей від народження до 18 років.

Особливості лікування в дитячій отоларингології

Спеціалісти клініки Maimonides разом зі своїми ізраїльськими колегами надають увесь спектр послуг по хірургічному лікуванню ЛОР-захворювань.

Операція по установці слухових апаратів кісткового звукопроведення (ВАХА)
використовується для лікування пацієнтів з важкими формами кондуктивного порушення слуху, які не піддаються корекції шляхом застосування класичних слухових апаратів або у діток з важкими комбінованими порушеннями слуху.

Шунтування барабанної перетинки (тимпаностомія) або її розріз (тимпанотомія)
Це оперативні втручання, які виконують дітям з хронічними середніми отитами. Це призводить до ліквідації патологічного вмісту барабанної порожнини та відновленню слуху у таких пацієнтів.

Кохлеарна імплантація
Це методика слухопротезування за допомогою якої відбувається перетворення звукових коливань в електричні імпульси, після чого вони передаються до слухового нерву і певної ділянки головного мозку, де відбувається їх аналіз. Це сучасний та високоефективний метод лікування туговухості у дітей як вродженої, так і набутої. Для пацієнтів клініки Maimonides замовляють лише кращі кохлеарні імплантати у провідних фірм-виробників у всьому світі.

Також наші хірурги-отоларингологи віртуозно виконують пластично-реконструктивні операції при вадах розвитку твердого піднебіння («вовча паща»). Завдяки таким втручанням дітки відновлюють властивість нормально харчуватись та правильно говорити.

В клініці проводиться весь спектр оперативних втручань на голосових зв’язках та трахеї ендоскопічно та відкритим доступом. Наприклад, маленьким пацієнтам можуть накладати трахеостому, а також вилучати її та відновлювати цілісність верхніх дихальних шляхів. Необхідність встановлення трахеостоми виникає при різних захворюваннях ЛОР-органів у дітей, наприклад, при стенозі гортані, її рубцевій деформації після опіків, тощо.

Також всі наші маленькі пацієнти мають доступ до реконструктивних та пластичних операцій на верхніх дихальних шляхах. Як правило, це операції, спрямовані на відновлення анатомічної та функціональної цілісності гортані чи трахеї. Показами до такого виду оперативного втручання може бути тривале носіння трахеостоми, рубцевий стеноз гортані чи трахеї, розправлення кілець трахеї при трахеомаляції, наслідки травм чи опіків верхніх дихальних шляхів.
Пластика трахеї чи гортані відбувається майже без розрізів, застосування мікрохірургічного обладнання дозволяє оперувати лише в ділянці патологічно змінених тканин.

Варто пам’ятати, що клініка Maimonides активно приймає участь в клінічних дослідженнях різноманітних експериментальних методик лікування. Тому всі наші пацієнти мають унікальний шанс стати учасниками таких досліджень та отримати інноваційну терапію абсолютно безкоштовно. Для деяких діток – це єдиний шанс на подальше довге та повноцінне життя.

Лікарі відділення "Отоларингологія"

Запишіться на безкоштовну консультацію за номером телефону

Дитяче відділення