Дерматологія

Дитяча шкіра особлива, вона суттєво відрізняється від шкірного покриву дорослої людини. Вона тонша і значно легше піддається негативному впливу під дією факторів зовнішнього середовища. Тому і дерматологічні проблеми зустрічаються у дітей частіше, ніж у дорослих пацієнтів. Спеціалісти відділення дитячої дерматології медичного центру Maimonides знають про всі вікові особливості шкіри, що враховується при веденні маленьких пацієнтів з дерматологічними проблемами.

Наші спеціалісти володіють найсучаснішими методиками діагностики та лікування захворювань шкіри. Весь цей успішний досвід вони перейняли безпосередньо від своїх ізраїльських колег, котрі при необхідності допомагають українським лікарям клініки Maimonides порадою, а пацієнтам – дистанційною консультацією.

Всі пацієнти дитячого віку нашого медичного центру мають унікальну можливість – отримати необхідну діагностику та курс лікування абсолютно безкоштовно чи з частковим покриттям витрат, так як медичний центр Maimonides працює під патронажем благодійної організації “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”. Пожертвувати кошти на лікування дітей можуть будь-які компанії чи просто небайдужі люди.

Таким чином, необхідна та сучасна медична допомога стає доступною майже для кожного українського малюка, що страждає важким дерматологічним захворюванням, наприклад, тяжкою формою псоріазу чи злоякісною пухлиною шкіри.

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Коли потрібно звернутись до дитячого дерматолога?

Однозначно, до лікаря-дерматолога потрібно звернутись при появі будь-якої висипки на шкірі у дитини. Крім того, консультація може знадобитись у випадку:

  • виникнення проблем з ростом нігтів або волосся;
  • первинного чи вторинного імунодефіциту у дитини;
  • хронічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту;
  • частих алергічних реакцій на шкірі;
  • генетичної схильності до певних дерматологічних захворювань.

Якщо у вашої дитини є симптоми шкірних захворювань або велика імовірність поява таких при наявності перерахованих факторів ризику, звертайтесь на консультацію до спеціалістів клініки Maimonides. Ми допоможемо вирішити будь-які дерматологічні проблеми, надамо необхідні медичні послуги на рівні найкращих ізраїльських клінік в умовах України.

Сучасні методи діагностики в дитячій дерматології

Наявність будь-якої шкірної висипки потребує детальної та сучасної діагностики, а не лише огляду дерматолога. В процесі діагностики потрібно знайти причину патологічних утворень на шкірі, щоб ліквідувати її та запобігти рецидивам. Спеціалісти клініки Maimonides проводять лише комплексні програми діагностики, щоб знайти причинні та супутні захворювання, отримати точну та істинну картину проблеми, підібрати найкращі та найефективніші схеми терапії.

Фахівці клініки Maimonides проводять лише комплексні програми діагностики, щоб знайти причинні та супутні захворювання, отримати точну та справжню картину проблеми, підібрати найкращі та ефективні схеми терапії.

Незамінним діагностичним методом у роботі сучасного дерматолога є дерматоскопія. Це метод дослідження поверхневих шарів шкіри з допомогою спеціального інструменту – дерматоскопа. Фахівці нашої клініки використовують лише найякісніші апарати ізраїльського, американського чи німецького виробництва, що дозволяють докладно розглянути елемент на шкірі під великим збільшенням у різних режимах, дослідити його кровопостачання, а також зробити якісні цифрові зображення чи відео-фіксацію процесу обстеження. Така опція дозволяє передати необхідну інформацію нашим лікарям-колегам із ізраїльських клінік-партнерів Maimonides та отримати консультацію, залишаючись в Україні.

Важливим методом діагностики було і залишається цитологічне та гістологічне дослідження зразків матеріалу. Для цитологічного дослідження достатньо зішкрібу, мазка або мазка-відбитка з поверхні ураженого елемента, які лікар розглядає під мікроскопом і видає висновок про природу шкірного захворювання, наприклад, таким чином можна діагностувати переважну більшість грибкових уражень шкіри та нігтів.

При пухлиноподібних або онкологічних новоутвореннях (різні невуси, дерматофіброми, хронічні виразки тощо) потрібно детальніше обстеження зразка біологічного матеріалу. Для цього виконують біопсію з приготуванням та фіксацією зразків матеріалу та подальшим переглядом цих блоків висококваліфікованим патоморфологом, щоб верифікувати діагноз гістологічно. Коли фахівці нашої клініки виконують біопсію, зразки тканин надсилають для перевірки до ізраїльських, американських чи німецьких дочірніх медичних центрів або клініки-партнерів Maimonides. Завдяки таким молекулярним перевіркам ми точно впевнені у правильності заключного діагнозу та ефективності майбутньої схеми лікування.

Якщо цього потребує ситуація, то маленькі пацієнти прямують на сучасну діагностику всього організму.Така ситуація виникає при встановленні діагнозу злоякісної пухлини шкіри, щоб переконатися, що у віддалених органах немає метастазів або знайти їх, якщо вони, на жаль, вже встигли розвинутися, в використання йде весь спектр сучасних методик медичної візуалізації – КТ, МРТ з контрастуванням та без, ПЕТ-КТ, УЗД та його модифікації тощо. Усі необхідні методи сучасної діагностики з використанням інноваційної апаратури виконують в ізраїльських медичних центрах-партнерах або в дочірніх клініках установи Maimonides, куди прямує маленький пацієнт із батьками чи опікунами.

В етіологічній діагностиці при алергічних захворюваннях шкіри використовують різні алергічні провокаційні тести та шкірні проби, які дозволяють верифікувати причинний фактор алергічних висипань і позбутися захворювання раз і назавжди.

У дерматологічній клініці нашого медичного центру широко використовуються різні молекулярно-генетичні тести, що дозволяють виявити конкретне генетичне захворювання, що проявляється шкірними проблемами, або інфекцію та винуватця збудника (діагностика методом ПЛР вірусних, бактеріальних, грибкових та паразитарних інфекцій шкіри).

Методи лікування в дитячій дерматології

Пацієнти клініки Maimonides мають доступ до всіх традиційних та інноваційних методів лікування дерматологічних захворювань. Крім того, на базі медичного закладу проходять клінічні дослідження з вивчення ефективності новітніх та експериментальних ліків, методик лікування, тощо. Тому кожна дитина, яка цього потребує, може абсолютно безкоштовно стати учасником такого дослідження та отримати необхідну допомогу, а разом з тим і шанс на майбутнє здорове та повноцінне життя.

Алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ) – єдиний метод ефективного лікування алергічних захворювань шкіри, коли неможливо позбутися впливу алергену, що на практиці трапляється дуже часто. В основі методики лежить тривале введення в організм причинного алергену, починаючи з найменшої кількості, доводячи дозу поступово до високої. Таке своєрідне «щеплення» вчить імунну систему адекватно реагувати на алерген, не розвиваючи при цьому реакції гіперчутливості (алергію). Згодом імунна система дитини стає толерантною (терплячою) до алергену та алергічні реакції припиняються, але це  лікувальний процес, який може тривати 6 місяців, інколи  і довше. Весь цей час наші лікарі перебувають на зв’язку зі своїми пацієнтами, коригуючи дозу алергену, а у разі потреби можна отримати консультацію фахівця із ізраїльського медичного центру, який контролює цей конкретний клінічний випадок.

Якщо лікар має справу з доброякісними утвореннями шкіри, для їх видалення використовуються малоінвазивні методики, які не супроводжуються вираженими больовими відчуттями під час процедури та косметичним дефектом (рана гоїться без рубця). До таких методів належать кріодеструкція, лазерна вапоризація, радіохвильова коагуляція патологічного елемента, електрокоагуляція, всі наші лікарі володіють  методами цих втручань і ефективно застосовують їх на практиці. Як правило, таке втручання не потребує загальної анестезії, але у разі дуже маленьких дітей або вираженого страху може застосовуватися седація або короткостроковий медикаментозний сон.

У відділенні дитячої дерматології наших ізраїльських клінік-партнерів може проводитися пересадка шкіри. Для цього використовують власну шкіру з неушкоджених ділянок тіла, або трансгенні шкірні трансплантати (від донорів). Найчастіше такі операції виконують після опіків, широкої резекції злоякісного новоутворення шкіри, скальпованих ран, трофічних виразок великих розмірів тощо.

ПУВА-терапія активно використовується для лікування маленьких пацієнтів із тяжкими формами псоріазу. Це комбінована методика фототерапії, при якій пацієнту дають внутрішньо фотоактивні препарати (псоралени), а потім опромінюють ультрафіолетовим світлом. Псоралени підвищують чутливість ураженої шкіри, завдяки чому вона активно поглинає ультрафіолет, який надає відновлюючу дію на клітини шкіри та сприяє настанню ремісії псоріазу. Також у відділенні використовують і звичайну фототерапію як з лікувальною, так і з косметичною метою.

У прогресивних медичних центрах Ізраїлю застосовують новітні методики лікування меланоми в дітей віком – застосування препаратів з урахуванням T-vec. Пацієнти нашої клініки можуть отримати таку допомогу за потреби. Ці ліки на основі живих вірусів групи T-vec. Їх вводять прицільно всередину меланоми, завдяки чому пухлина руйнується зсередини власною імунною системою організму, оскільки введення таких препаратів викликає сильну імунну відповідь у пацієнта.

Таким чином, у відділенні дитячої дерматології клініки Maimonides діти різного віку можуть отримати всю необхідну та сучасну медичну допомогу у боротьбі з різними шкірними захворюваннями. Наші спеціалісти використовують досвід ізраїльських спеціалістів, адаптований до українських реалій. Весь лікувально-діагностичний процес проходить у комфортних фізично та психологічно умовах, у разі потреби до нього залучають інших фахівців – онкологів, реабілітологів, пластичних хірургів, психологів, а також ізраїльських колег-наставників.

Лікарі відділення "Дерматологія"

Запишіться на безкоштовну консультацію за номером телефону

Дитяче відділення