Чи можна зменшити або запобігти метастатичному поширенню раку простати?

Чи можна зменшити або запобігти метастатичному поширенню раку простати?

У ході дослідження було встановлено, що наявність надлишку малої РНК запобігає розвитку метастазів у хворих на рак передміхурової залози, а у хворих з кістковими метастазами пухлинні клітини менше експресують білок.

Рак простати (РПЗ) є найпоширенішою злоякісною пухлиною у чоловіків, а метастатична форма цього захворювання є провідною причиною смертності у світі. На момент написання статті радикального лікування метастатичного РПЗ не існувало.

Щоб знизити рівень смертності від цього захворювання, ми маємо зосередитись на розробці методів лікування, які зменшують метастатичне поширення РПЗ. У цьому дослідженні ми зосередилися на зменшенні поширення метастазів у кістки, оскільки це найчастіше місце поширення метастазів, і воно пов’язане з вираженим болем та дискомфортом у пацієнтів.

Дослідники вирішили використовувати крихітні РНК (microRNA – miRNA), щоб перешкоджати поширенню метастазів від первинної пухлини до кісток. Лінії клітин РПЗ трансдукували для надекспресії miRNA-379 (miR-379) Активність цих клітин перевіряли in vivo та in vitro за допомогою функціональних тестів.

Результати дослідження показали, що клітини РПЗ, які надекспресують miR-379, сприяли значному зниженню проліферації, міграції, утворення колоній та прикріплення до кісткових клітин у тестах in vitro.

Ймовірний можливий механізм полягав у тому, що порушення регуляції miR-379 у клітинах РПЗ впливає на секрецію GDF-15 остеобластами, що, у свою чергу, сприяє утворенню колоній кісткових метастазів.

Надекспресія miR-379 у клітинах РП3 in vivo також призводила до значного зменшення поширення метастазів у кістки. Крім того, було продемонстровано, що суб’єкти, у яких розвинулися метастази в кістки, спостерігають зниження секреції miR-379 в ракових клітинах.

Ці результати підтверджують, що miR-379 може бути терапевтичним фокусом для запобігання прогресу захворювання у пацієнтів з РПЗ.

Джерело:

https://www.frontiersin.org/journals/oncology/articles/10.3389/fonc.2022.1057455/full

Отримати програму лікування

Залишіть заявку, адміністратор зв’яжеться з вами, надасть перелік документів для обстежень