Інноваційна ізраїльська розробка: діагностика мутацій при раку і коригування лікування за лічені хвилини

Технологію Imagene, що поєднує цифрову патологію і штучний інтелект, вперше було застосовано в клінічній практиці в Інституті патології в МЦ Іхілов | Проф. Ідо Вольф: “Це фантастика. Вчора відправили аналіз у лабораторію, а сьогодні вже дали лікування”

Інноваційна технологія діагностики ракової мутації та коригування лікування за лічені хвилини вперше у світі була впроваджена в клінічну практику в медичному центрі “Іхілов” у Тель-Авіві. Технологія, що поєднує цифрову патологію зі штучним інтелектом, – ізраїльська розробка стартапу Imagene.

Щоб виявити мутації і знайти індивідуальне лікування раку, для кожної пухлини необхідно провести складний генетичний-молекулярний тест. Нині процес займає кілька тижнів, протягом яких пацієнт не лікується, а рак прогресує. Нова технологія, яку було впроваджено в Інституті патології МЦ “Іхілов”, дає змогу виявляти мутації протягом кількох хвилин і, отже, дає змогу за короткі терміни почати лікування, що рятує життя.

Генетичне тестування пухлин за допомогою складних молекулярних методів є основним інструментом для коригування біологічного лікування онкологічних хворих. Сьогодні тест проводиться шляхом секвенування ДНК, витягнутої з пухлинної тканини, видаленої під час операції або біопсії. Весь процес, починаючи з дослідження пухлини під мікроскопом, виділення ДНК і закінчуючи комплексним секвенуванням, проводять в інституті патології, що може зайняти кілька тижнів. Коли справа доходить до агресивного метастатичного раку, цей час може бути різницею між життям і смертю.

Технологічний розвиток заснований на ідеї, що кожна унікальна мутація по-своєму впливає на ракову клітину. Тому ракові клітини, що несуть різні мутації, виглядатимуть по-різному. Проблема: людське око не в змозі знайти відмінності, вони занадто малі.

Щоб розв’язати цю проблему, використовується можливості цифрової патології Інституту патології в МЦ Іхілов. Завдяки цій здатності зовнішній вигляд пухлини під мікроскопом можна перетворити на зображення надзвичайно високої роздільної здатності. Було розроблено алгоритм, здатний ідентифікувати унікальний зовнішній вигляд клітин, що мають різні мутації. Таким чином можна передбачити наявність мутації протягом кількох хвилин, одразу ж після огляду пухлини під мікроскопом, без необхідності проведення складного генетичного тесту.

Зовнішній вигляд пухлини під мікроскопом перетворюється на зображення з високою роздільною здатністю. Фотографія: Imagene

Нещодавно у двох пацієнтів хворих на рак, які проходили лікування в МЦ Іхілов, було виявлено агресивне метастатичне захворювання з метастазами в головний мозок, і виникла нагальна потреба в лікуванні. Щойно було усвідомлено необхідність медичної допомоги, алгоритм було активовано, і протягом кількох хвилин він визначив мутації, що піддаються лікуванню. На підставі цього відкриття було також проведено цілеспрямований і експрес-генетичний тест, який підтвердив наявність мутації та дав змогу розпочати лікування протягом дня, а не через місяць.  

Проф. Дов Гершкович, директор Інституту патології. "Ми бачимо, як інновації перетворюються на пряму і значну користь для пацієнтів". Фотографія: Ліор Цур

Професор Дов Гершковіц, директор Інституту патології в Іхілові: “Інститут бере участь у дослідницькій діяльності та інноваційних технологічних розробках, але лише зрідка ми бачимо, як інновації призводять до прямої та значної користі для пацієнтів”.

Професор Ідо Вольф, директор онкологічної системи, додав: “Це дивовижне досягнення Інституту патології, що поєднує в собі науку, технології та інновації, які застосовуються прямо біля ліжка хворого і дають нам змогу буквально рятувати життя”. Якщо раніше ми довго чекали і бачили, як пацієнти погіршуються на очах, то тепер можна реально рятувати життя. Менш ніж за 24 години ми пройшли повне коло. Учора попросила зробити тест, а сьогодні вже дала ліки. Це так захоплююче, я не вірив, що ми доживемо до такого моменту”.

Дін Бітан, співзасновник і генеральний директор Imagine, заявив: “Геномна діагностика протягом кількох хвилин і негайний початок індивідуального лікування – це дуже серйозні зміни для пацієнта, його сім’ї та команди лікарів. Ми пишаємося тим, що є активними партнерами Іхілов у проведенні цієї революції”.

Отримати програму лікування

Залишіть заявку, адміністратор зв’яжеться з вами, надасть перелік документів для обстежень