Проведення курсів поліхіміотерапії І, ІІ, ІІІ рівнів складності

Хіміотерапія – це один з основних методів лікування онкологічних пацієнтів. Він може застосовуватися як у якості самостійної методики, так і у складі комплексних лікувальних програм. В основі хіміотерапії лежить застосування лікарських препаратів, які здатні знищити злоякісні клітини, уповільнити їх ріст або заблокувати процес їх поділу та розмноження.

За принципом дії усі препарати для хіміотерапії можна умовно розділити на:

  • цитостатичні – вони зупиняють поділ клітин, порушують їх функціонування, що призводить в кінцевому підсумку до загибелі злоякісних клітин та зменшення розмірів самої пухлини;
  • цитотоксичні – вони негативно впливають на ДНК всередині пухлинних клітин, викликаючи їх швидку та безпосередню загибель.

Хіміотерапія має системний ефект. Препарати діють не тільки на ракові клітини, але й на здорові клітини організму, особливо ті, що швидко діляться. Саме це є причиною відомих побічних ефектів хіміотерапії. Щоб знизити ступінь прояву цих небажаних ефектів, лікар-хіміотерапевт ретельно підбирає препарати та їх комбінації з урахуванням сучасних протоколів лікування, комбінує курси хіміотерапії з застосуванням інших ліків (наприклад, протиблювотні) щоб пацієнт переніс курс лікування задовільно, ретельно підбирає дозування та режим поліхіміотерапії.

Як проходить сеанс хіміотерапії?

У медичному центрі Maimonides працюють тільки досвідчені онкологи та хіміотерапевти, які можуть забезпечити пацієнту комфортне, безпечне та успішне проведення необхідного курсу поліхіміотерапії будь-якого рівня складності (І, ІІ, ІІІ).

Сеанс поліхіміотерапії проходить в умовах денного стаціонару клініки Maimonides. Для кожного пацієнта виділяється окрема комфортна палата з усім необхідним. Після завершення введення лікарських засобів пацієнт ще деякий час має знаходитись під наглядом медичного персоналу. У випадку відсутності скарг і задовільного самопочуття його відпускають додому.

Протокол поліхіміотерапії розробляється лікуючим лікарем, згідно сучасних стандартів лікування онкологічних захворювань. Лікар онколог або хіміотерапевт може змінювати дозування деяких препаратів або режим їх введення, виходячи з індивідуальних особливостей кожного пацієнта (зріст, вага, наявність супутніх захворювань, загальний стан здоров’я, тощо).

Різновиди хіміотерапії

В залежності від цілі хіміотерапії, поєднання препаратів та використання інших методів лікування, виділяють:

  • Ад’ювантна – курс хіміотерапії проводиться після операції по видаленню пухлини, основна ціль такого лікування – знищити всі ракові клітини, які могли залишитись після операції.
  • Неоад’ювантна – введення препаратів проводять до операції, ціль – зменшення пухлини в розмірах, щоб хірург зміг її повністю видалити та не пошкодити оточуючі здорові тканини.
  • Індукційна – коли хіміотерапія є основним методом лікування, а інші (операція, променева терапія) не можуть бути використані з різних причин.
  • Паліативна – застосовують при поширеному пухлинному процесі, коли повноцінне лікування неможливе, з метою контролювати захворювання, продовжити тривалість та покращити якість життя пацієнта.

В нашому медичному центрі можна отримати всі перелічені види хіміотерапії, в залежності від мети лікування та призначень лікуючого лікаря.

Як вводять хіміопрепарати?

Існує багато методів введення хіміопрепаратів, в залежності від основного діагнозу: внутрішньовенно, внутрішньоартеріально, перорально (у вигляді таблеток через рот), місцево (наприклад, аплікації при злоякісних ураженнях шкіри), інтратекально (в спинно-мозковий канал), внутрішньоочеревинно (в черевну порожнину), тощо.

Але найчастіше використовують саме системне внутрішньовенне введення ліків. У медичному центрі Maimonides пацієнт може отримати всі необхідні маніпуляції з внутрішньовенного введення хіміопрепаратів: поставка внутрішньовенного катетера, інфузійного порта та інфузомата.

Хірурги нашої клініки можуть встановити спеціальну порт-систему для багаторазових інфузій таким пацієнтам. Це дозволить попередити можливі ускладнення багаторазових внутрішньовенних вливань ліків, а також зробить курс хіміотерапії для пацієнта більш комфортним. Клініка Maimonides одна з небагатьох в Україні, де здійснюється імплантація таких інфузійних порт-систем. Встановлення портів у нашому медичному центрі проводиться досвідченими хірургами в умовах стерильної сучасної операційної під короткотривалим внутрішньовенним наркозом, що відповідає вимогам міжнародних стандартів.

Ми рекомендуємо імплантацію інфузійної порт-системи усім своїм пацієнтам онкологічного профілю перед початком лікування для забезпечення комфортного і безболісного введення хіміопрепаратів.

Дізнатися більш детальну інформацію про проведення курсів поліхіміотерапії І, ІІ, ІІІ рівнів складності в нашому медичному центрі можна за телефонами та контактами, вказаними на цьому сайті.

Отримати програму лікування

Залишіть заявку, адміністратор зв’яжеться з вами, надасть перелік документів для обстежень