Імплантація порт-систем в клініці Maimonides

Ні для кого не секрет, що проведення сеансів хіміотерапії – процедура не з «найприємніших». Масла в вогонь додає і те, що курс поліхіміотерапії потребує постійного внутрішньовенного доступу для введення необхідних ліків. Багаторазові венепункції можуть призвести до серйозних ускладнень, наприклад, розвиток тромбофлебіту вени, закриття її просвіту, витікання цитостатичного препарату в простір навколо вени, що викликає запалення та некроз (відмирання) м’яких тканин навколо вени. Відповідно, ці ускладнення суттєво обмежують можливість продовжувати життєвонеобхідний курс лікування та створюють додаткові проблеми для пацієнта.

Тому хірурги нашої клініки можуть встановити спеціальну порт-систему для багаторазових інфузій таким пацієнтам. Це дозволить попередити описані ускладнення, а також зробить курс хіміотерапії для пацієнта більш комфортним. Клініка Maimonides одна з небагатьох в Україні, де здійснюється імплантація таких інфузійних порт-систем. Встановлення портів у нашому медичному центрі проводиться досвідченими хірургами в умовах стерильної сучасної операційної під короткотривалим внутрішньовенним наркозом, що відповідає вимогам міжнародних стандартів.

Ми рекомендуємо імплантацію інфузійної порт-системи усім своїм пацієнтам онкологічного профілю перед початком лікування для забезпечення комфортного і безболісного введення хіміопрепаратів.

Порт та катетер – в чому відмінність? Які переваги порт-систем?

Багато хто з пацієнтів знайомий з таким пристроєм для внутрішньовенних інфузій, як катетер. В чому ж відмінність звичайного катетера від порт-системи? Катетер являє собою систему з пластику у вигляді тонкої трубочки, що розташована в вені, та місце приєднання шприца і введення лікарських препаратів. З допомогою катетера формується постійне сполучення вени з зовнішнім середовищем. Це потребує застосування правильного догляду за катетером та суттєво обмежує активність пацієнта. Строк служби катетера не перевищує кількох днів, так як він часто зміщується, інфікується або тромбується.

На відміну від катетера, порт встановлюється під шкіру пацієнту і не має прямого сполучення з зовнішнім середовищем, тому не потребує спеціального догляду. Та частина порту, що знаходиться в вені, покрита спеціальним біоінертним матеріалом, завдяки чому досягається гарна профілактика тромбоутворення в місці імплантації порту та відсутність реакцій організму на чужорідний матеріал. Порт може бути встановлений пацієнту на довгий період часу – до 3-5 років, в подальшому його або видаляють, або замінюють на новий. Порт ніяк не обмежує активність пацієнта: в повсякденному житті можна займатись спортом, приймати душ, ванну, плавати, подорожувати і т. д., не боячись змістити чи пошкодити порт-систему.

Саме завдяки описаним перевагам порт-систем, наші спеціалісти активно рекомендують їх імплантацію для пацієнтів онкологічного профілю, щоб забезпечити комфортне, ефективне та безперервне лікування, а також забір крові для необхідних лабораторних аналізів під час курсу терапії.

Що таке інфузійна порт-система? Як за нею доглядати?

Порт складається з 2 основних частин:

  • катетер, який встановлюється в просвіт великої вени;
  • резервуар з титану, покритий зсередини біоінертним полімером.

Резервуар встановлюється та в подальшому знаходиться підшкірно. Він має зверху спеціальну мембрану, через яку, проколюючи спеціальною голкою (голка Хубера) шкіру та саму мембрану, вводять необхідні лікарські препарати. Система повністю ізольована від зовнішнього середовища та захищена від інфікування.

Як правило, порт встановлюють під шкірою в підключичній ділянці або в ділянці правого чи лівого передпліччя. Місце установки порт-системи вибирається з урахуванням загального стану пацієнта, програми комплексного лікування, стилю життя.

Будь-який спеціальний догляд за портом не потрібен. Він абсолютно непомітний під шкірою, але легко пальпується. У худорлявих людей порт може бути дещо помітним у вигляді горбика на шкірі в діаметрі 4-4,5 см. Вікових обмежень щодо встановлення порт-систем немає, тобто підходить як для дорослих, так і для дітей різного віку.

Важливо! Не існує ніяких застережень чи протипоказань до проведення КТ та МРТ у пацієнтів зі встановленими портами, тому що вони виготовлені зі спеціальних матеріалів і не впливають на проведення чи результат цих візуалізаційних методів діагностики.

Якщо у вас залишились питання з приводу встановлення інфузійних порт-систем в медичному центі Maimonides або ви бажаєте дізнатися більш детальну інформацію, зв’яжіться з нами за номерами телефонів і контактами, вказаними на сайті.

Отримати програму лікування

Залишіть заявку, адміністратор зв’яжеться з вами, надасть перелік документів для обстежень