Що таке комбіноване імунобіологічне лікування?
У принципі, сучасна онкологія сьогодні базується на двох основних терапевтичних технологіях:
- Імунологічна терапія – при цьому лікуванні ліки призначені для активації імунної системи проти ракових клітин пацієнта, і саме імунна система фактично атакує ракові клітини.
- Біологічне лікування – при цьому лікуванні ліки призначені проти конкретної мутації в пухлині й атакують саму ракову клітину.
Ці методи лікування, застосування яких почалося здебільшого за меланоми, сьогодні використовуються для лікування 14 додаткових показань до раку, схвалених FDA, і, як очікується, найближчими роками повністю змінять вигляд онкології.
Який рівень ефективності цих технологій очищення?
Згідно з наявними на сьогоднішній день даними, імунологічне лікування дозволяє досягти рівня ефективності 30-40% при атаці ракових клітин, як уже згадувалося, через саму імунну систему.
Хоча це висока ефективність порівняно з традиційними методами лікування, такими як хіміотерапія, сьогодні мета полягає в тому, щоб підвищити рівень ефективності до 70% і навіть призвести до повного вилікування пацієнтів з метастазами. Для досягнення цієї мети наразі реалізується підхід комбінування двох препаратів, які підсилюють дію один одного і дають змогу значно підвищити рівень ефективності лікування як за меланоми, так і приблизно за 14 інших видів раку. Це комбінація двох готових препаратів, включно з двома імунотерапевтичними препаратами або імунотерапевтичним препаратом з біологічним препаратом.
Що являє собою нове лікування, що поєднує фекальну трансплантацію?
У чотирьох великих інститутах світу, одним з яких є інститут в Ізраїлі, сьогодні використовується інноваційна методика лікування, що поєднує імунотерапевтичний препарат і фекальну трансплантацію. У цьому лікуванні беруться фекалії в пацієнта, в якого рак зник після лікування імунотерапією, і розподіляються в спеціальні капсули з використанням спеціальної технології. Кал містить особливий склад бактерій, який при введенні іншому пацієнту з таким самим типом раку дає змогу ще більше підвищити рівень ефективності імунотерапії. Використання кишкових бактерій – це сфера, в якій останніми роками розширюються дослідження, при цьому розуміють, що ці бактерії можуть допомогти і призвести до значних проривів у лікуванні широкого спектра раку та інших захворювань.
У дослідженні, проведеному в самому Інституті Елла, приблизно 30% пацієнтів, які не відповіли на будь-яке лікування імунотерапією, в кінцевому підсумку відповіли на інноваційне лікування, що поєднує імунотерапевтичний препарат і фекальну трансплантацію, як згадувалося вище, до точки повного зникнення всієї метастатичної хвороби.