Сучасна імплантологія в стоматології

Сучасна стоматологія розвивається шаленими темпами і наразі може багато чого, навіть повернути людині повністю втрачені зуби, замінивши їх на штучні, але по функціональності та зовнішньому вигляду абсолютно ідентичні природнім, дентальні імпланти. Займається такими задачами розділ хірургічної стоматології – імплантологія. На сьогоднішній день дентальна імплантологія – це найбільш актуальний напрямок стоматології, який стрімко йде вперед та удосконалюється.

Сьогодні можливості дентальної імплантології не обмежені такими параметрами, як брак обсягу кісткової тканини або зменшення обсягу слизової оболонки ясен навколо встановленого імплантату. Всі ці складності, що ще недавно обмежували можливості лікарів-імплантологів, зараз легко і просто вирішуються як за допомогою різних конструктивних особливостей самих імплантатів, так і розроблених допоміжних методик нарощування кісткових і м’яких тканин. Все залежить тільки від того, на які витрати часу та ресурсів готовий сам пацієнт та фахівець, працюючи з цікавими клінічними ситуаціями.

В чому секрет успіху сучасної імплантології?

Основна перевага дентальних імплантів полягає в тому, що тільки вони здатні на всі 100% повністю відновити функцію та естетичний зовнішній вигляд зубного ряду. Ні класичні знімні зубні протези, ні мости, ні інші конструкції тимчасові чи постійні не в змозі забезпечити такий ефект, як дентальні імпланти.

Всі подібні конструкції вимагають спеціального догляду, викликають різного роду дискомфорт під час їжі чи розмови, вимагають певної обробки сусідніх зубів для установки, що в кінцевому підсумку може стати причиною додаткової втрати зубів і незапланованих додаткових фінансових затрат. Тому ні з точки зору фізіології, ні естетики, ні економії знімні зубні протези не будуть кращими в довготривалій перспективі, ніж сучасні дентальні імпланти.

Цікаво! Перший постійний дентальній імплант прослужив своєму власнику 41 рік (до кінця життя), а з тих пір імплантологія в стоматології пішла дуже далеко.

Що таке дентальні імпланти та які вони бувають?

Дентальний імплант це, по суті, штучний зуб, який повністю відтворює природній вигляд та функцію зубного ряду. Імплантація в стоматології означає вживлення (установку імпланта) в кісткову тканину щелепи. Стрижень імпланта завжди металевий (найчастіше титановий). Поверх стрижня хірург-стоматолог встановлює абатмент (сполучна конструкція), а на нього коронку, яка імітує природній вигляд зуба.

Основні різновиди сучасних дентальних імплантів:

 1. Одна коронка на одному імпланті.
 2. Зубний міст на імплантах (кількість штифтів може не збігатися в кількістю коронок).
 3. Повний протез (цілий зубний ряд) на 4 імплантах.

Протипоказання до дентальної імплантації

Насправді протипоказань до вживлення імплантів небагато, в цьому і є одна з їхніх переваг:

 • вагітність;
 • зловживання тютюновими виробами (попередньо варто відмовитись від цієї пагубної звички або хоча б зменшити кількість цигарок на добу);
 • бруксизм;
 • гострі захворювання, наприклад, інфекційні;
 • загострення або декомпенсація хронічних захворювань (серцева, ниркова, печінкова недостатність, онкозахворювання, цукровий діабет);
 • остеопороз (кістка при цьому буде недостатньо міцною для вживлення імплантів).

Як проходить дентальна імплантація?

Весь процес імплантації займає певний час, як правило, це від 3 до 6 місяців. За цей період пацієнт проходить наступні етапи:

Підготовка

На цьому етапі пацієнт проходить ретельну діагностику, лікування зубів та професійну гігієну. Обов’язково виконується КТ щелепно-лицевої ділянки, 3D-моделювання. Якщо процес імплантації буде проходити під загальною анестезією, додатково призначаються певні обстеження та аналізи.

Хірургічний етап

Це процес вживлення титанового стержня в кістку щелепи. Сама процедура установки одного імпланту триває 30-40 хвилин. Операція проводиться під загальним знеболенням. На встановлений металевий корінь надягається спеціальна заглушка до наступного етапу лікування. На процес формування і дозрівання штифта необхідно кілька місяців.

Повне відновлення зуба

Під час цього етапу стоматолог установлює абатмент і робить відбиток для створення коронок. Сама установка коронки відбувається швидко (10-20 хв) і не потребує знеболення.

Переваги дентальної імплантації в МЦ Маймонідес

Серед основних переваг дентальної імплантації в МЦ Маймонідес слід назвати:

 • Ми працюємо лише з офіційними, якісними та перевіреними представниками систем для дентальної імплантації в Україні.
 • Обов’язково даємо гарантію на імпланти (гарантія більшості виробників таких систем становить від 10 років).
 • Працюємо з сучасним діагностичним обладнанням, яке дозволяє виконувати всі процедури під контролем з точністю до сотих міліметра.

Скільки коштує дентальна імплантація

Кінцева вартість дентальної імплантації визначається в кожному випадку індивідуально. Це, в першу чергу, залежить від обраного виробника систем імплантації, матеріалу та виду конструкції. Дійсно, дентальна імплантація – це дороговартісне лікування, проте, враховуючи, що це надовго і максимально комфортно, ціна виправдовує себе.

Отримати програму лікування

Залишіть заявку, адміністратор зв’яжеться з вами, надасть перелік документів для обстежень