Неврологія

У відділенні дитячої неврології медичного центру Maimonides працюють лікарі та медсестри, які отримали відповідну підготовку, щоб надавати медичні послуги зразка ізраїльських найвідоміших клінік в українських реаліях.

Приємним бонусом як для наших пацієнтів, так і для спеціалістів, що працюють у неврологічному підрозділі, є – можливість отримання будь-якої допомоги з боку ізраїльських лікарів, адже кожен окремий клінічний випадок контролюється з їхньої сторони. Таким чином пацієнти та їх батьки можуть бути впевнені, що отримають лише якісні медичні послуги ізраїльського зразка в Україні.

Комплексні програми лікування, які використовуються у нашій клініці, дозволяють не тільки ефективно та повністю позбавити малюка від хвороби, але і забезпечити йому оздоровлення організму в цілому, максимально швидко адаптуватись до умов звичного життя, повноцінно розвиватись та зростати.

Важливо також пам’ятати, що вся лікувально-діагностична діяльність медичного центру Maimonides відбувається під патронажем благодійного фонду “КЕРЕН ОР ДЛЯ НАШОЇ ДИТИНИ”, який поповнюється внесками від різноманітних компаній усього світу та просто небайдужих громадян. Це дає змогу лікувати українських діток з захворюваннями нервової системи безкоштовно або з частковими доплатами.

Часто дитячі неврологічні захворювання носять генетичний характер, з чим і пов’язана особливо прискіплива увага спеціалістів в цій області до пренатальної (ще до народження) діагностики. Проводяться спеціальні генетичні дослідження, які дозволяють виявити проблему в нервовій системі плода на етапі його внутрішньоутробного розвитку та приступити до розробки плану корекції ще до народження такої особливої дитини.

Лікування дітей з вродженими чи набутими неврологічними захворюваннями дуже специфічне та суттєво відрізняється від неврології дорослих. Ізраїльські спеціалісти мають неабиякий успішний досвід роботи з маленькими пацієнтами, володіють особливими психологічними техніками та підходами до дитини, і ці практики також з успіхом перейняли та застосовують на практиці лікарі клініки Maimonides.

Запишіться на заочну консультацію за номером телефону

Сучасні методи діагностики в дитячій неврології

Діагностичні програми побудовані таким чином, щоб результати можна було отримати в найкоротші терміни, як правило, цей етап займає 2-4 дні. При цьому всі обстеження маленьким пацієнтам виконуються максимально делікатно з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дитини. Якщо якесь дослідження супроводжується болем, то воно виконується під загальним (а для старших дітей – під місцевим) знеболенням, щоб уникнути будь-яких неприємних відчуттів та страху.

Найчастіше в клініці неврологічних захворювань використовують наступні сучасні та високоінформативні методи:

  • Електроенцефалографія (ЕЕГ) – функціональний метод дослідження активності головного мозку, незамінний помічник в діагностиці епілепсії у дітей.
  • Електроміографія (ЕМГ) – функціональний метод діагностики, що дозволяє оцінити стан окремих м’язів, виявити порушення їх функції або блок на рівні передачі команди від нервових волокон до м’язових.
  • Доплерографія – це методика ультразвукової візуалізації судин та кровотоку в них.
  • Комп’ютерна (КТ), магнітно резонансна (МРТ) та позитронна емісійна (ПЕТ) томографія – сучасні методи медичної візуалізації, які дозволяють детально розглянути всі органи та інші складові організму, зробити 3D чи 4D модель потрібної ділянки.
  • Люмбальна пункція і дослідження ліквору – це інвазивна процедура, яка виконується під знеболенням. Найчастіше використовують для діагностики нейроінфекцій.
  • Різноманітні лабораторні дослідження крові, сечі, ліквору.
  • Генетичні дослідження.
  • Біопсія певних ділянок м’язів, нервових волокон, доброякісних чи злоякісних новоутворень органів нервової системи.

Якщо в процесі комплексної діагностики виникає потреба у виконанні біопсії, то отримані зразки для патогістологічного дослідження надсилаються в ізраїльські, американські чи німецькі дочірні медичні заклади або клініки-партнери закладу Maimonides для уточнення діагнозу. Завдяки таким «молекулярним перевіркам» ми на 100% впевнені в правильності остаточного діагнозу та беззаперечному успіху індивідуально підібраної схеми лікування.

Всі необхідні діагностичні процедури з використанням сучасного та інноваційного обладнання виконуються в дочірніх закладах медичного центру Maimonides або клініках-партнерах під керівництвом ізраїльських спеціалістів, куди скеровуються зразки та матеріали кожної дитини, а при необхідності і сам малюк разом з батьками.

Методи лікування в дитячій неврології

У відділенні дитячої неврології спеціалісти клініки Maimonides використовують увесь арсенал сучасних консервативних та оперативних методик лікування різноманітних захворювань центральної та периферичної нервової системи.

Застосовують лише ефективні та безпечні лікарські препарати. Також пацієнти нашої клініки мають можливість приймати участь у клінічних дослідженнях експериментальних препаратів. Такі дослідження спонсоруються, як правило, великими фармакологічними компаніями, тому лікування буде абсолютно безкоштовним. Це реальний шанс на одужання та подальше повноцінне життя для дітей, яким не допомогли стандартні схеми лікування.

Хірургічні операції проводять при неефективності консервативної терапії, при наявності доброякісних або злоякісних пухлин центральної чи периферичної нервової системи, при травмах, інсультах та інших станах, що вимагають оперативної допомоги нейрохірургів. Особливістю операцій в дитячій неврології є малоінвазивність, тобто всі втручання виконують з мінімальних хірургічних доступів та з максимальною акуратністю, щоб не пошкодити навколишні дуже делікатні нервові структури. З цією ціллю активно використовується роботизована хірургія, стереотаксичні техніки втручань та інші інноваційні, високотехнологічні методики хірургічних операцій.

Також пацієнти клініки Maimonides мають доступ до прогресивних методів лікування неврологічних захворювань, наприклад, хірургічне лікування епілепсії – гемісферектомія, висічення мозолистого тіла, дитячого церебрального паралічу – імплантація баклофенової помпи, ін’єкції ботулотоксину, глибока стимуляція блукаючого нерву.

Суттєвим проривом в області дитячої неврології останніх років стала розробка ефективного етіотропного (те, що впливає на причину) лікування спінальної м’язової атрофії (СМА). Це рідкісне, але дуже важке генетичне захворювання нервової системи, яке призводить до інвалідизації та смерті ще у ранньому дитинстві. До недавно воно було невиліковним і всі дітки з цією патологією були приречені на повільну смерть. Але кілька років тому були розроблені ліки, які можуть зупинити прогресування цього захворювання та допомогти дітям відновити втрачені функції організму та жити, не дивлячись на страшний діагноз-вирок. Лікарський препарат Спінраза (Spinraza) – перший та оригінальний засіб для генної терапії СМА. Не дивлячись на його високу ефективність, доступність такого лікування низька, тому що коштує таке лікування мільйони гривень. Наразі розробляють препарати-дженерики (аналоги), ціна яких є нижчою, наприклад Еврісді.

Майже завжди терапевтичний комплекс доповнюється фізіотерапевтичними процедурами, лікувальною фізкультурою з використанням індивідуально підібраного комплексу фізичних вправ, ерготерапією, психотерапією, рекомендаціями по лікувальному харчуванню професійних дієтологів. Такий комплексний підхід до проблеми – основа медицини ізраїльського зразка. Він дозволяє отримати найкращі результати в найкоротші строки та допомогти кожній дитині, не дивлячись на індивідуальні потреби та особливості.

Лікарі відділення "Неврологія"

Запишіться на безкоштовну консультацію за номером телефону

Дитяче відділення